امروز

پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

معرفی گروه

گروه رفتار حرکتی و مدیریت ورزشی از خرداد ماه سال 1393 به طور رسمی تشکیل شده است. این گروه در حال حاضر هفت عضو  هیات علمی (سه استاد، یک دانشیار و سه استادیار ) تمام وقت دارد. 

گروه آموزشی "رفتارحرکتی و مدیریت ورزشی" یکی از شاخه های علوم ورزشی است که ریشه در مبانی علوم انسانی و زیستی حرکات انسان دارد. گروه رفتارحرکتی و مدیریت ورزشی دانشکده علوم ورزشی در زمینه های آموزشی و پژوهشی و در قالب موضوعاتی چون رشد حرکتی، یادگیری حرکتی، کنترل حرکتی، روانشناسی ورزشی، مدیریت سازمان های ورزشی، مدیریت اماکن ورزشی، مدیریت رویدادهای ورزشی و بازاریابی ورزشی، تحت فعالیت های بدنی و ورزشی فعالیت دارد. هدف این گروه آموزشی، تربیت متخصصین و محققین در حوزه علوم شناختی در ورزش، آموزش مهارت های حرکتی و مدیریت در ورزش است. این گروه هر ساله در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری از طریق امتحانات ورودی، دانشجو می پذیرد. متخصصین فارغ التحصیل این دوره ها می توانند به عنوان معلمین ورزش، مربیان ورزشی و مشاوران روانی و مدرسین دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، کارشناسان اداره ورزش و جوانان، دبیران هیئات ورزشی و در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی و ورزشی مشغول به کار شوند. به طور کلی، هدف از تربیت این نیروها، ارتقاء سطح کمی و کیفی، علمی و عملی علاقه مندان به فعالیت در حوزه های ورزشی است.

رشته های موجود در این گروه عبارتند از:

     1-رفتار حرکتی  2-مدیریت ورزشی.

 پذیرش دانشجو در هر دو رشته رفتار حرکتی  و مدیریت راهبردی سازمان های ورزشی در مقطع کارشناسی ارشد از سال 1383 آغاز شده است.

رشته رفتار حرکتی با گرایش یادگیری و کنترل حرکتی در مقطع کارشناسی ارشد وگرایش یادگیری حرکتی در مقطع دکترا در دوره های روزانه، نیمه حضوری و پردیس دانشجو دارد. رشته رفتار حرکتی ریشه در مبانی زیست روانشناختی- حرکت انسان دارد. هدف این رشته بر ساز و کارهای زیر بنایی مرتبط با اکتساب مهارت های حرکتی و ورزشی استوار است. تحلیل و ارزیابی مهارت های حرکتی در تمام گروه های سنی، بررسی و ارزیابی اثر اطلاعات حسی و محدودیت های تکلیف بر عملکرد و یادگیری حرکتی، برنامه ریزی و مداخله مناسب، کمک به استعدادیابی از نظر یادگیری حرکتی، انجام خدمات مشاوره ای و تحلیل نقاط قوت و ضعف مهارت های ورزشکاران در یک رویداد ورزشی از جمله توانایی های فارغ التحصیلان این رشته می باشد.

رشته مدیریت ورزشی در مقطع کارشناسی ارشد در دوره های روزانه و نیمه حضوری با گرایش مدیریت راهبردی سازمان های ورزشی و در مقطع دکترا در دوره های روزانه و پردیس با   گرایش مدیریت راهبردی سازمانها ی ورزشی پذیرش دانشجو دارد. هدف کلی این رشته آشنایی با اصول مبانی مدیریت ورزشی، کسب آگاهی و مهارت لازم در زمینه مدیریت استراتژیک ورزش کشور و شناخت فرایندهای مدیریت و صنعت ورزش در کشورهای پیشرفته می باشد. تا بتوان مشکلات سازمان های ورزشی را تجزیه و تحلیل کرده و با بومی کردن تجارت جهانی راه کارهای مناسب را برای پیشرفت و ترقی ورزش کشور ارایه کرد. فارغ التحصیلان این رشته توانایی مدیریت و برگزاری رویدادهای ورزشی ، مدیریت کمیته های اجرایی و مسابقات فدراسیون های ورزشی و برگزاری کارگاههای آموزشی برای سازمان های ورزشی را خواهند داشت.

اطـلاعـیـه هـا

برای دانلود زمان و منابع آزمون جامع مدیریت ورزشی اینجا کلیک کنید

برای دانلود زمان و منابع آزمون جامع رفتارحرکتی اینجا کلیک کنید

به اطلاع دانشجویان دکتری می رساند آزمون جامع دکتری ترم 991 در تاریخ 30 آذر 1399 روز یکشنبه از طریق سامانه آموزش مجازی دانشگاه، برگزار می گردد. ضمنا یادآور می گردد دانشجویان محترم، صرفا برای ترم 991 ملزم به ارائه نمره زبان نمی باشند  

مصاحبه دکتری رشته های مدیریت ورزشی، فیزیولوژی ورزشی و رفتارحرکتی با حضور 200 نفر از داوطلبان مجاز کنکور سال 1401 در سه نوبت روزانه، شبانه و پردیس، روز سه شنبه مورخه 1401/04/07 از ساعت 8:30 صبح تا 17:30 عصر در محل پردیس شهر برگزار گردید.

لازم به ذکر است نتایج نهایی آزمون دکتری، شهریور 1401 اعلام خواهد گردید.

 

روابط عمومی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه

گروه رفتار حرکتی و مدیریت ورزشی

مدیر گروه
دکتری رفتار حرکتی
رتبه علمی:
استادیار
R.khanmohamadi@urmia.ac.ir

رشته های تحصیلی

کارشناسی:
کارشناسی ارشد:
  1. کارشناسی ارشد یادگیری حرکتی
دکتری:
  1. دکتری یادگیری حرکتی
کارشناسی:
کارشناسی ارشد:
  1. کارشناسی ارشد مدیریت راهبردی رویدادهای ورزشی
دکتری:
  1. دکتری مدیریت راهبردی در سازمانهای ورزشی