امروز

یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
شهدای خدمت

معرفی گروه

گروه فیزیولوژی ورزشی و حرکات اصلاحی در سال 1392 در دانشکده  علوم ورزشی دانشگاه ارومیه تشکیل گردید. این گروه دارای 9 عضو هیات علمی (یک استاد، یک دانشیار و هفت استادیار) تمام وقت می باشد. رشته های موجود در این گروه عبارتند از:

     1-فیزیولوژی ورزشی  2- آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی.

    

رشته فيزيولوژي ورزشي در سال 1370 فعالیت خود را شروع کرده و در حال حاضر در مقاطع کارشناسی ارشد (در دو گرایش بالینی و محض) و دکتری در گرایش فیزیولوژی فعالیت ورزشی دانشجو می‌پذیرد.دانشجویان این رشته با ساخت تشریحی روابط و موقعیت اندامهای مختلف بدن و عمل آنها آشنا می‌شوند و ضمن مطالعه اعمال فیزیولوژیکی بدن انسان و اثر عوامل فیزیکی، شیمیایی، عصبی و غیره روی فیزیولوژی اندامهای مختلف بدن به بررسی اعمال فیزیولوژیکی بدن هنگام فعالیتهای بدنی و پس از آن به چگونگی سازگاری بدن نسبت به این فعالیتها می‌پردازند.

دانشجویان دوره دکتری با دستگاههای مختلف انرژی در فعالیتهای هوازی و بی‌هوازی آشنا شده، همچنین اعمال عمومی سلولی در هنگام فعالیتهای بدنی (هوازی و بی‌هوازی) و تغییرات فیزیولوژیکی و ساختاری واحدهای درون سلولی را مورد بررسی قرار می‌دهند. در این گرایش سازگاریهای سیستم عصبی عضلانی در اجرای فعالیتهای بدنی به ویژه مهارتهای پیچیده، سازگاری قلب و عروق - تنفسی در اثر تمرین و فعالیتهای مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رشته آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی از سال 1391 فعالیت خود را  در دانشکده علوم ورزشی آغاز نموده و در مقطع کارشناسی ارشد گرایش حرکات اصلاحی دانشجو می پذیرد. هدف کلی رشته، تربیت فارغ التحصیلانی است که بتوانند آگاهی عمومی افراد جامعه را نسبت به سلامت فردی ( جسمی، روحی - روانی، ذهنی و اجتماعی) آشنا نموده و با ارایه برنامه های اصلاحی و درمانی از طریق فعالیت های حرکتی - ورزشی نسبت به تصحیح آنها اقدام نمایند. سرفصل دروس این رشته عبارتند از: دروس پایه: آناتومی، حرکت شناسی، کمک های اولیه و ...

دروس تخصصی: حرکات اصلاحی، آسیب شناسی ورزشی، تمرین درمانی و بازتوانی، اصول توان بخشی و فیزیوتراپی، ورزش معلولین، امدادگر ورزشی، ماساژ، ارگونومی و ...

در مجموع عمده ترین خدمات کاربردی این رشته عبارت است از:

     1-.آشنایی با اختلالات عضلانی - اسکلتی و تلاش در  برطرف نمودن آنها

     2.ارزیابی و سنجش وضعیت بدنی (اسکلتی - عضلانی)  و تشخیص ناهنجاری های ساختاری 

     3.شناسایی علل و عوامل ایجاد کننده ناهنجاری های جسمی و روشهای پیشگیری و درمان آنها

     4.آموزش اقدامات جسمی و روحی لازم برای سالمندان و بالا بردن کیفیت زندگی آنها

     5.آشنایی با علل و انواع معلولیت ها 

اطـلاعـیـه هـا

برای دانلود زمان و منابع آزمون جامع فیزیولوژی ورزشی اینجا کلیک کنید

به اطلاع دانشجویان دکتری می رساند آزمون جامع دکتری ترم 991 در تاریخ 30 آذر 1399 روز یکشنبه از طریق سامانه آموزش مجازی دانشگاه، برگزار می گردد. ضمنا یادآور می گردد دانشجویان محترم، صرفا برای ترم 991 ملزم به ارائه نمره زبان نمی باشند  

مصاحبه دکتری رشته های مدیریت ورزشی، فیزیولوژی ورزشی و رفتارحرکتی با حضور 200 نفر از داوطلبان مجاز کنکور سال 1401 در سه نوبت روزانه، شبانه و پردیس، روز سه شنبه مورخه 1401/04/07 از ساعت 8:30 صبح تا 17:30 عصر در محل پردیس شهر برگزار گردید.

لازم به ذکر است نتایج نهایی آزمون دکتری، شهریور 1401 اعلام خواهد گردید.

 

روابط عمومی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه

جناب آقای

  دکتر جواد طلوعی آذر

انتخاب بجا و شایسته جناب عالی به عنوان

رئیس هیئت آمادگی جسمانی استان آذربایجان غربی

بسیار باعث مسرت و خشنودی است. از صمیم قلب انتخاب جنابعالی را تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

 

روابط عمومی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه؛ داوطلبین مجاز به مصاحبه دکتری رشته های رفتارحرکتی و فیزیولوژی ورزشی امروز شنبه مورخ 1402/03/06 از ساعت 8:30 الی 16:00 در محل دانشکده علوم ورزشی واقع در پردیس نازلو به رقابت پرداختند. دکتر طلوعی آذر معاون آموزشی، پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده علوم ورزشی اشاره کردند در این رقابت، 120 نفر از دعوت شدگان به مصاحبه در هر دو رشته شرکت کرده و مصاحبه رشته مدیریت ورزشی در 22 تیر 1402 برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است که نتایج نهایی داوطلبین در شهریور 1402 از طریق سازمان سنجش کشور اعلام خواهد شد.

دکتر چهرگانی معاون محترم آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه از روند مصاحبه دانشکده علوم ورزشی نظارت کردند.

 جناب آقای

دکتر محمدرضا ذوالفقار دیدنی

با کمال مسرت ارتقاء رتبه علمی شما اساتید گرامی را از مرتبه استادیاری به دانشیاری از صمیم قلب به شما و دیگر اعضای محترم هیات علمی دانشکده علوم ورزشی و کلیه همکاران و دانشجویان در دانشکده  تبریک عرض نموده، توفیق روز افزون شما را در کسب درجات علمی و معنوی بالاتر از درگاه ایزدمنان خواستاریم

 

روابط عمومی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه

سرکارخانم

دکتر نرمین غنی زاده حصار

با کمال مسرت ارتقاء رتبه علمی شما اساتید گرامی را از مرتبه استادیاری به دانشیاری از صمیم قلب به شما و دیگر اعضای محترم هیات علمی دانشکده علوم ورزشی و کلیه همکاران و دانشجویان در دانشکده  تبریک عرض نموده، توفیق روز افزون شما را در کسب درجات علمی و معنوی بالاتر از درگاه ایزدمنان خواستاریم

 

روابط عمومی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه

دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه با همکاری مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه ارومیه برای اولین بار در استان برگزار می کند:

کارگاه طراحی تمرینات فانکشنال

تئوری و عملی

مدرسین:

پروفسور اصغر توفیقی ( مدرس کلاس عملی ) استاد فیزیولوژی ورزشی

دکتر کاظم خدائی ( مدرس کلاس تئوری ) استادیار فیزیولوژی ورزشی

حق شرکت:

100/000 تومان برای دانشجویان علوم ورزشی دانشگاه ارومیه

150/000 تومان برای دانشجویان علوم ورزشی سایر دانشگاه ها و مربیان ـ ورزشکاران

کلاس اول : پنجشنبه 1402/08/11

تا تکمیل ظرفیت کلاس اول فعلا کلاس دوم  در سایت ثبت نام غیرفعال می باشد

کلاس دوم برای عزیزانی که در کلاس اول نتوانستند ثبت نام کنند : جمعه 1402/08/12

 

ساعت برگزاری : 9 الی 12

با ارائه گواهی معتبر

نحوه ثبت نام از طریق لینک های ذیل

 

جهت پرداخت هزینه به آدرس https://pay.urmia.ac.ir/form2 ( درگاه پرداخت آنلاین دانشگاه ارومیه ) مراجعه کرده و درگاه دانشکده تربیت بدنی ـ بابت جشنواره درون دانشكده اي بمناسبت هفته تربيت بدني را انتخاب نمایید سپس مشخصات خود را تکمیل نمایید.

( مثال: برای کارگاه طراحی تمرینات فانکشنال در قسمت مبلغ مجموع هزینه ها یعنی 100یا 150هزار تومان را تایپ خواهید کرد. ) بعد از دریافت رسید، رسید را در قسمت تعیین شده سایت زیر بارگذاری فرمایید. دانشجویانی که قبلا هزینه 75 هزار تومان را واریز کرده بودند از تخفیف ویژه هفته تربیت بدنی استفاده نموده اند.

 

آدرس سایت ثبت نام:

https://formafzar.com/form/3wnlt

 ( در صورت بروز مشکل به شماره واتس اپ 09194113733 پیام ارسال فرمایید)

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و همکاری در برگزاری به شماره تماس 09194113733 پیام ارسال فرمائید.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم ورزشی؛ دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته آسیب شناسی ورزشی و تمرینات اصلاحی دانشکده به سرپرستی آقای دکتر ابراهیم محمدعلی نسب فیروزجاه روز شنبه مورخه 13 آبان 1402 از گروه آناتومی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه بازدید کردند.

Pages

گروه فیزیولوژی ورزشی و حرکات اصلاحی

مدیر گروه, مشاور فرهنگی
دکتر کاظم خدایی
دکتری فیزیولوژی ورزشی
رتبه علمی:
استادیار
k.khodaei@urmia.ac.ir

رشته های تحصیلی

کارشناسی:
کارشناسی ارشد:
  1. کارشناسی ارشد تمرینات اصلاحی
دکتری:
کارشناسی:
کارشناسی ارشد:
  1. كارشناسي ارشد فیزیولوژی تندرستی
  2. كارشناسي ارشد فیزیولوژی ورزشی تغذیه
دکتری:
  1. دکترای فیزیولوژی ورزشی قلب و عروق و تنفس