امروز

پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

کتابهای منتشر شده اعضای هیأت علمی

خلاصه موضوع کتاب

کتاب حاضر شامل دوازه فصل بوده و به بحث  بینایی در ورزش می پردازد. بعد از آشنایی با آناتومی بینایی و چگونگی اندازه گیری دقیق اطلاعات چشم ورزشکاران حین عملکرد حرکتی به نظریه های مختلف توجه می پردازد.در میانه کتاب سه نوع تکلیف را دسته بندی می کند و برای هر نوع از تکالیف راهبرد بینایی خاصی را شرح می دهد که با استفاده از این راهبرد ها عملکرد حرکتی افزایش چشم گیری خواهد داشت .در فصول آخر به کاربرد علم جدید ردیاب چشم در ورزش می پردازد و به نمونه های ورزشی که با استفاده از تمرین بینایی توانسته اند عملکرد مطلوبی از خود نشان دهند ، اشاره شده است. نویسنده کتاب حاضر پروفسور جوآن- ان- ویکرز می باشد

خلاصه موضوع کتاب

کتاب حاضر مفهوم خلاقیت تاکتیکی را بر اساس تحقیقات تجربی و چارچوب نظری بیان می کند. به بحث در اهمیت تفکر واگرا در سال های اولیه زندگی پرداخته و بیان می کند که چگونه خلاقیت تاکتیکی همگام با روش های مرسوم به بازی آموزشی برای درک و آگاهی به کار گرفته می شود. همچنین قواعد ضروری برای موقعیت های بیرونی و تمرینی را تعیین کرده و دامنه وسیعی از اشکال بازی برای آموزش و مربیگری تاکتیک خلاقانه برای کودکان و نوجوانان را پیشنهاد میکند.کتاب مشتمل بر هشت فصل می باشد. 

خلاصه موضوع کتاب

این کتاب به طور اساسی درباره تمرینات قدرتی ویژه برای ورزشکاران نخبه ی رشته های مختلف ورزشی نگاشته شده است. این کتاب شامل برنامه های قدرتی ویژه برای ورزش های مختلف (دوی سرعت، دوی نیمه استقامت، قایقرانی، بسکتبال، والیبال، فوتبال آمریکایی و تنیس) و برنامه های جامع برای توسعه قدرت انفجاری پا می باشد.هدف این کتاب فراهم آوردن ابزاری است که بتواند برای شما نه تنها در خلق برنامه های منطقی تمرینات قدرتی ویژه، بلکه همچنین در سازماندهی موثر فرایند تمرین با صرف هزینه بهینه انرژی و وقت ورزشکاران کمک کند.

خلاصه موضوع کتاب

به دلیل اینکه ورزش های تیمی بسیار پیچیده هستند تمرین دادن ورزشکاران این گونه تیم ها کار پیچیده ای است . مربیان باید مهارت های تکنیکی و تاکتیکی درگیر در رشته خود و همچنین روش های تمرین فیزیولوژیکی و روانی را برای به حداکثر رساندن توان نهفته بازیکن در انجام عملکرد تیم و موفقیت آن درک کنند. مربیانی که در همانند سازی تمرین، برنامه ریزی و جنبه های فیزیولوژیکی تمرین  و مربیان بدنسازی و قدرتی که خواهان فراگیری بیشتر در جنبه های تکنیکی و تاکتیکی تمرین هستند از این کتاب می توانند بهره ببرند.

خلاصه موضوع کتاب

كتاب عملكرد دستگاه غدد درون ريز در فعاليت بدني با تاكيد بر جنبه هاي عصبي ـ رواني يكي از كتاب­هاي درسي جامع در ارتباط با عملكرد غدد درون ريز با رويكرد نروفيزيولوژي مي­باشد. اين كتاب شامل اصول بنيادي دستگاه غدد درون ريز ، ماركرهاي مورد نظر و ديدگاه­هاي محققان برجسته در اين زمينه مي­باشد. كتاب مورد نظر كتاب مرجع  و بين رشته­اي بوده و براي دانشجويان رشته­ي علوم ورزشي در مقطع كارشناسي ارشد و دكتري در گرايش هاي فيزيولوژي ورزشي و يادگيري حركتي مفيد مي­باشد. 

خلاصه موضوع کتاب

كتاب انتشار يافته آخرين ويرايش از مجموعه كتب فيزيولوژي و تغذيه ورزشي است كه بر مبناي خلاصه­ي دروس و تاكيد بر نكات مهم و كليدي  فيزيولوژي وتغذيه ورزشي جمع آوري شده است. كتاب مذكور از مجموعه كتب مرجع در زمينه هاي فيزيولوژي ورزشي و تغذيه ورزشي گردآوري شده است و به عنوان كتابي مرجع براي دانشجويان رشته­ي علوم ورزشي گرايش فيزيولوژي ورزشي در دوره هاي كارشناسي و كارشناسي ارشد مورد استفاده قرار مي­ گيرد.

خلاصه موضوع کتاب

محتوای این کتاب با صراحت و سادگی تهیه گردیده تا در کنار راهنمایی اساتید محترم رشته علوم ورزشی در دانشگاه های سراسر کشور ،به عنوان یاری مهربان بتواند دانشجویان گرامی را در مراحل مختلف انجام کارهای تحقیقی و نگارش پایان نامه و رساله یاری رساند . کتاب روش های تحقیق در و علوم ورزشی با اتکا و استناد به سرفصل های مصوب این درس و در دوازه فصل تدوین گردیده است.

خلاصه موضوع کتاب

در این کتاب سعی کردیم باارائه گزارش مختصری از فعالیت های تعدادی از باشگاهها ی ورزشی برتر و معتبر ایران و جهان،ضمن مهیا ساختن زمینه مناسب  برای مقایسه آنها با یکدیگر ،زمینه آشنایی با زوایای مختلف اداری و مالی و ورزشی باشگاه های بزرگ را برای خوانندگان گرامی فراهم شود.

خلاصه موضوع کتاب

آناتومی ستون فقرات و اصول حرکتی محافظت از آن از جمله مطالب کتاب است که با بیان ساده برای عموم نوشته شده است. در فصل دوم علل اختلالات وضعیتی ستون فقرات به رشته تحریر در آمده و فصل سوم به حرکات ورزشی مناسب برای حرکت درمانی و حرکات اصلاحی اختلالات ستون فقرات پرداخته است. در فصل چهار کتاب 4 نسخه ورزشی درمانی برای چهار عارضه ستون مهره ها تشریح و توضیح داده شده است.

خلاصه موضوع کتاب

بررسی اهمیت و ضرورت اوقات فراغت در شکل گیری سکب زندگی افراد جامعه، تعاریف و دیدگاه‌های متفاوت از اوقات فراغت، انواع بازی‌های بدون وسیله با وسیله، انواع ورزش‌ها و ... ، افراط‌ها و سرمایه گذاری‌های مناسب داخلی و خارجی جهت ایجاد جاذبه.

خلاصه موضوع کتاب

کتاب تاریخ تربیت بدنی دارای اطلاعات مستندی است در مورد تاریخچه تربیت بدنی در قاره های پنج گانه وادوار گوناگون تاریخی که نکات مهم واساسی تاریخ گذشته را درباره تربیت بدنی و ورزش بازگو می نماید. روند تحولات ورزش وتوسعه و تکوین آن تادوران معاصر باتصاویر تاریخی در این کتاب نشان داده شده است. این کتاب به عنوان کتاب درسی در دانشگاه های پیام نور کشور در مقطع کارشناسی تدریس می گردد.

خلاصه موضوع کتاب

از جمله کاربردهای طبی و درمانی ورزش وحرکات ورزشی،خواص درمانی وشفا بخشی آن می باشد.کتاب حرکات اصلاحی و ورزش درمانی که چاپ سوم آن در سال 1389 و توسط دانشگاه ارومیه چاپ گردید.حاوی مطالب مفیدی درباره شناخت ناهنجاریهای مختلف جسمانی ،روانی،ارتوپدیکی ارگانیکی وعلل بروز آنها می باشد.این کتاب با ارائه کتاب حرکات ورزشی مناسب،روشهای اصلاح و درمان ناهنجاریها را به خوانندگان خود ارائه می نماید.تعدادی از دانشگاه های کشور در حال حاضر این کتاب را در مقطع کارشناسی تدریس می نمایند وچند سالی است که برای    طراحی سوالات کارشناسی ارشد نیز از منابع اصلی می باشد.

Pages